Rama në Muzeun e Krimeve të Komunizmit/ “U rikthye në vendin e krimit”, reagon Bardh Spahia: Duhej të kërkonte ndjesë para se të hynte

Ish-kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia iu është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama se kishte vizituar sot muzeun e Krimeve të Komunizmit. Spahia thotë se Rama nuk do duhej të hynte në këtë muze pa kërkuar më parë ndjesë.

Kandidati i opozitës, i cili humbi garën për Bashkinë Shkodër përballë Benet Beci, është shprehur mbi kryeministrin që ka përdorur paratë e pista, administratën, policinë dhe instrumente të tjerë për të tjetërsuar vullnetin e qytetarëve.

“Pas masakrës zgjedhore të 14 Majit, Edi Rama u rikthye në vendin e krimit. E bëri duke nisur nga një vend që kurrë nuk do të duhej të hynte brenda pa kërkuar më parë ndjesë. Vendi i Dëshmisë dhe Kujtesës nuk mund të jetë një hapësirë që kryeministri mund të dhurojë shoë-n e radhës në sytë e shkodranëve dhe shqiptarëve, pasi ai nuk e kupton peshën e rëndë që ka ai vend dhe ajo godinë. Për shumë familje brenda asaj hapësire dëshmohen vuajtjet e torturat çnjerëzore që kaluan të afërmit e tyre, bij e bija të Shkodrës.

Nuk ka si ta dijë një kryeministër që vjen nga një familje e nomenklaturës komuniste. E bën që Shkodrës t’ja dëshmojë në çdo kohë e në çdo formë urrejtjen patologjike që ka për të, pasi nuk ka të ngopur nga dhunimi që kërkon t’i bëjë qytetarisë shkodrane. Me të njëjtat skema si paraardhësit e tij, Edi Rama në 14 Maj i vërsuli Shkodrës krimin, paratë e pista, administratën patronazhiste, policinë politike dhe çdo instrument tjetër për ta nënshtruar, duke i tjetërsuar vullnetin e lirë qytetarëve të saj. E sot me shfaqjen e tij në rrugët e Shkodrës, përmes të njëjtave forma presioni e dhunimi certifikon krimin elektoral që prodhoi vetëm 5 ditë më parë. Ai dhe shpura e tij harrojnë se Shkodra nuk i është nënshtruar asnjëherë të keqes dhe gjithmonë përballë saj ka dalë më e fortë.”, tha Spahiu.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nëse dyshoni se partneri juaj po ju gënjen, vini re këto 5 shenja

Story i radhës

Kica-Xhelili: Po të mundja do të kthehesha në vitin 2013 në dhomën ku u nënshkrua Asociacioni

Të fundit nga