​Rama dhe Idrizi diskutojnë për bashkëpunimit ndërkomunal

Kryetari i komunës së Prishtinës, Perparim Rama ka takuar sot kryetarin e komunës së Vushtrrisë, Ferat Idrizi.

Ai ka thënë se ndërlidhja e Prishtinës me qytetet e tjera të Kosovës, e sidomos me këto përreth, është e domosdoshme.

Rama ka shkruar në Facebook se në takim me kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, diskutuan pikërisht për mundësi të bashkëpunimit ndërkomunal, në mënyrë që ta rrisim efiçiencën e ndërveprimit mes dy komunave tona.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fushata e PS-së në Shkodër/ Takimet e kandidates Majlinda Angoni me banorët

Story i radhës

Kuvend/ Debati për rrogën minimale vazhdon nesër

Të fundit nga