Qytetari nga Drenica konvertohet në katolik, e ndryshon edhe emrin të cilin e kishte Ragip

Një person nga Drenasi është konvertuar në katolik prej fesë Islame.

Ndryshimin e fesë ai e ka bërë në Kishën Shën Abrahami në Llapushnik të Drenasit.

Emri ishte Ragip Isufi, pasi tash e ka ndryshuar atë – e ka Arbër.

E ky person sipas hoxhës nga Mitrovica Eroll Nesemi ka qenë vetëm “mysliman me letërnjoftim”.

Pasi ai përmes një postimi në Facebook teksa i reagoi këtij të konvertuari tha se “ai që e ka shijuar kënaqësinë e Islamit nuk e braktisë atë”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shifrat e KE: Borxhi publik në Shqipëri arrin në 82.7% të PBB-së, rekord në rajon

Story i radhës

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet rreth një orë

Të fundit nga