Protestat, MPB kërkon ndihmë në identifikimin e huliganëve (FOTO)

Ministria e Brendshme bën thirrje deri te qytetarët, nëse dikush njeh ndonjë nga banditë, siç janë personat e videove, të cilët më datë 04.07.2022 hodhën sende të forta në drejtim të kordonit të policisë dhe godinës së Kuvendit, gjatë së cilës katër punonjës policie mbetën të lënduar, mund ta lajmërojnë në numrin e telefonit 192 ose në stacionin më të afërt policor përcjell KlanM.

Pavarësisht nëse kallëzimi është anonim apo jo, punonjësit e policisë do të veprojnë dhe në rast të vërtetimit të identitetit do të merren masat e duhura ligjore ndaj autorëve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kualifikimi mund të jetë në dorën e tij

Story i radhës

9 arsye pse meshkujt tradhtojnë femrat që duan

Të fundit nga