Problematika në Vorë, PD kërkon mbledhjen e KQZ

Partia Demokratike ka kërkuar mbledhjen Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, lidhur me problematikat në procesin e votimit në Bashkinë e Vorës.

Kjo kërkesë ka ardhur vetëm pak kohë pas deklaratës së kryekomisionerit Ilirjan Celibashi i cili theksoi se në gjysmat e QV-ve në Vorë nuk janë anëtarët e plotë të komisionerëve, por është kuorumi minimal i tyre dhe prandaj po zhvillohen normalisht votimet.

Në kërkesën e përfaqësuesit të PD-së, Marash Logu thuhet se mbledhja është kërkuar për shkak të problematikave të krijuara në Bashkinë Vorë.

Image

Kerkesa

LEXO edhe: Sot zgjedhjet e pjesshme në Shqipëri/ Fillon votimi, raportohen probleme me kamerat

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vesa Luma realizon një veshje interesante

Story i radhës

Reshjet e borës, ja në cilat rrugë ka ndalesë për qarkullimin e automjeteve transportuese

Të fundit nga