Po voziste makinën e prindërve, 12-vjeçari vdes pasi përplaset me kamionin

Një fëmijë 12 vjeç ka humbur jetën pasi një makinë që po drejtonte u përplas në Republikën e Irlandës.

Makina, e cila i përkiste prindërve të djalit, u përplas me një kamion pranë fshatit Adare, County Limerick, pak para orës 02:00 me orën lokale të së premtes, 11 shkurt.

Wiktor Chojecki, prindërit e të cilit mendohet se janë polakë, ishte vetëm dhe drejtonte makinën.

Shoferi i kamionit, një burrë rreth të 40-tave, nuk u plagos rëndë, por mësohet se është në gjendje shoku.

Policia irlandeze ka rrethuar vendin e ngjarjes për ekzaminim mjeko-ligjor.

Ata bëjnë apel që të dalin dëshmitarët apo shoferët me pamjet e kamerave në mënyrë që të përcaktohet shkaku i aksidentit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Gjyq” publik mbrëmë për Donaldin, Elgit Doda ka diçka për të thënë

Story i radhës

Deputetja e PD: Inceneratori i Tiranës nuk ekziston fare. Ku kanë shkuar miliona euro?

Të fundit nga