Petkovski: Mos e prekni Bujar Osmanin, sepse e ka kryer punën si është më së miri

“Mos e prekni Bujar Osmanin. Ata që më njohin e dinë se sa jam kritik ndaj Qeverisë, ndaj LSDM dhe BDI-së e për shumë çështje tjera. Praktikisht për të gjitha. Por, për çështjen e fundit (hapjen e bisedimeve) me shumë sukses e ka kryer punën dhe nuk është fer që për shkak të përkatësisë etnike dhe poenëve politik të bëjmë dramë dhe krijojmë urrejtje”.

Është ky qëndrimi i njohësit të çështjeve politike, njëherazi edhe drejtori i “Eurothink” Lupço Petkovski, i shprehur nëpërmes një opinioni në rrjete sociale.

Askush nuk mund të na ndërroj identitetin, shkruan mëtutje Petkovski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E shkarkoi për tradhti, kryeprokurorja Venediktova iu kundërpërgjigjet Zelenskyt

Story i radhës

Moti gjatë dy ditëve të ardhshme, temperaturat deri në 35 gradë Celsius

Të fundit nga