Personi në foto me Ali Ahmetin nuk është Ziadin Sela. Është një hero i gjallë i Kosovës!

Gjatë ditët në rrjetet sociale është publikuar një fotografi e cila po bëhet virale dhe ku pretendohej që ulur në tavolinë janë parë lideri i BDI, Ali Ahmeti, lideri i ASH, Ziadin Sela dhe një person i tretë që nuk mund të identifikohet nga pamja, shkruan flaka.com.mk

Por kjo amulli nuk zgjati shumë, pasi brenda kohës rrodhën fakte që treguan që personi i etiketuar si Ziadin Sela është një atdhetar nga Kosova.

Fjala është për veprimtarin Bejtullah Tahiri, i cili mbeti gjallë nga pushtimi jugosllav e sërb vetëm pse ashtu deshti Zoti.

Bejtullah Tahiri është një veprimtari i madh kombëtar e personaliteti shquar i Atdheut, anëtari i Komitetit Drejtues të GMLK-së, ish i burgosuri politik dhe pas daljes nga burgu Anëtar i Kryesisë së Degës së LDK-së në Gjilan dhe anëtar e figurë e madhe e LPRK-së!

 

Story i mëparshëm

BDI: Rritje rekorde e rrogave prej 15% për mësimdhënësit

Story i radhës

Rruga drejt medaljes së artë

Të fundit nga