Përplasje në një klub nate, vdesin 19 persona

Nëntëmbëdhjetë persona kanë mbetur të vdekur në një klub nate në provincën Papua Perëndimore të Indonezisë, thanë zyrtarët të martën.

Kjo pasi dy grupe u përleshën në klub duke sulmuar njëri-tjetrin me hanxharë, shigjeta dhe kokteje molotov, tha zëdhënësi i policisë kombëtare, Ahmad Ramadhan, shkruan AP.

Policia evakuoi vizitorët gjatë përleshjes, por më vonë zjarrfikësit gjetën 18 trupa në një nga dhomat brenda ndërtesës.

Një tjetër person i gjetur i vdekur ishte anëtar i një grupi të përfshirë në luftime.

Policia po heton ende se çfarë e shkaktoi përplasjen dhe nëse zjarri ishte i qëllimshëm apo aksidental.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Долгоски Дејан од Прилеп е нов милионер кој освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ вреден 1.336.670

Story i radhës

Beatrix nuk u lajmërua që nga eliminmi, Sarah tregon se a ka biseduar me të

Të fundit nga