Përplaset me tifozët

Julian Nagelsmann e mori me filozofi lajmin e mosrinovimit të Niklas Sule, i cili në fund të sezonit do të largohet nga Bayerni dhe do të kalojë te Borussia Dortmund:

“I kuptoj kritikat e tifozëve, sipas të cilave ai nuk duhet të luajë më.

Sidoqoftë, këto janë sprova normale në futboll.

Për fat të keq, ndonjëherë lojtarët largohen edhe si transferime të lira (falas), por të gjithë duhet të jemi të vetëdijshëm se Sule do të marrë para nga Bayern Munich deri më 30 qershor, ndaj duhet të përfitojmë nga cilësitë e tij.

Natyrisht më vjen keq, por pres që të përmbushë detyrën e tij dhe të japë gjithçka deri në qershor, të jetë i motivuar dhe të na ndihmojë të fitojmë gjithçka”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Profesioni që ju shkon më shumë, sipas shenjës suaj

Story i radhës

Policia u shpall “luftë” shtëpive të barit, 1800 efektivë pritet të zbarkojnë në terren

Të fundit nga