Përfaqësuesi Special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor mbërrin sot në vendin tonë

Përfaqësuesi Special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor Sir Stuart Peach do të arrijë sot për një vizitë dyditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut

Gjatë vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut, përfaqësuesi Special Sir Stuart Peach do të pritet nga kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe do të ketë takime të veçanta me ministrin e Jashtëm Bujar Osmani dhe ministren e Mbrojtjes Slavjanka Petrovska.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Maqedoni: Sasi shtesë e energjisë elektrike do të sigurohet nga prodhimi vendor

Story i radhës

Ndërmarrjet gjermane sërish më optimiste, përmirësohet furnizimi me lëndë të para

Të fundit nga