Për turp çfarë shpalosin, argatët e Serbisë kundër Kosovës! 

Nuk ka tjetër fjalë pos turp për argatët e Serbisë. Në Poloni shpaloset pankarta kundër Kosovës duke ia shërbyer Serbisë, që e gjitha bota e njeh për gjenocid që ka shkaktuar në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci gjatë viteve të 90-ta.

Tifozët polakë shpalosën një pankartë, kjo pankartë skandaloze është për çdo kritikë.

Përkatësisht, tifozët e klubit të ligës së parë polake Jagiellonia kanë shpërndarë një pankartë ku përmendin Serbinë dhe Kosovën.

Image

Ky është turpi në Poloni

Në pankartë është vizatuar territori i Kosovës me ngjyrat e flamurit serb, me mbishkrimin: “Kosova është Serbi”

Jagiellonia është një klub që lufton për mbijetesë në Ekstraklasa, niveli më i lartë i futbollit polak.

Ky klub duhet të distancohen fuqishëm ndaj kësaj pankarte të turpshme dhe në shërbim të Serbisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Faqja e internetit e Kuvendit në funksion për përdoruesit nga vendi

Story i radhës

Një polic ka përfunduar në spital pas shpërthimit të një bombole gazi në Shkup

Të fundit nga