Pensionohet profesoresha Magbule Syla

Sot, u pensionua profesoresha e kimisë, Magbule Syla.

Profesoresha Syla, ka kontribuar dhe ka shërbyer mbi 40 vite në procesin arsimorë në edukimin e shumë brezave, në komunën e Vitisë.

Në emër të institucioneve komunale, drejtoresha e arsimit, Fatbardha Emini së bashku me Mufail Halabaku, drejtor i shkollës së mesme të lartë “Kongresi i Manastirit” në Pozheran, i kanë ndarë një mirënjohje dhe e kanë falënderuar profesoreshën Syla për kontributin shumëvjeçar që ka dhënë ajo në edukimin e shumë gjeneratave në këtë komunë.

Përndryshe Magbule Syla, së fundmi ishte profesoreshë në shkollën e mesme të lartë “Kongresi i Manastirit” në Pozheran.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Arrestohet në Vlorë pjesëtari i grupit të Habilajve, Reshat Radhima, i dënuar me 4 vite burg

Story i radhës

“Liri, drejtësi dhe barazi”, fillon protesta për Rexhail Qerimin

Të fundit nga