“Liri, drejtësi dhe barazi”, fillon protesta për Rexhail Qerimin

Me pankartin “Liri, drejtësi dhe barazi”, ka filluar protesta në Shkup për tashmë të ndjerin Rexhail Qerimi i cili akuzohej në rastin “Alfa”.

Protesta ka filluar në sheshin “Skënderbeu”.

Ajo pritet të përfundojë para zyrës së Bashkimit Evropian.

Ndryshe, vëllai i të ndjerit, Jetulla Qerimi.  i ka bërë thirrje të gjithë shqiptarve që t’i bashkëngjiten protestës për të kërkuar hetime ndërkombëtare edhe për të gjitha rastet tjera të montuara politike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pensionohet profesoresha Magbule Syla

Story i radhës

Делегации на Северна Македонија и на Бугарија положија цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Të fundit nga