PD bën kallëzim penal për anëtarët e KZAZ në Vorë

schedule11:25 – 6 Mars, 2022

Partia Demokratike ka njoftuar se do të çojë një kallëzim penal për 4 anëtarët e PS dhe anëtarin e LSI në KZAZ e Vorës për shpërdorim detyre.

Lajmi është bërë nga Selia Blu  ku shprehet: “Pas shkeljeve flagrante të Kodit Zgjedhor, vendimeve të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve dhe Komisionit të Ankimeve dhe Sanksioneve”.

Më tej thuhet se me këto vendime është minuar procesi zgjedhor në këtë bashki.

Reagimi i PD:

“Pas shkeljeve flagrante të Kodit Zgjedhor, vendimeve të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve dhe Komisionit të Ankimeve dhe sanksioneve, Partia Demokratike po përgatit kallëzimin penal për 4 anëtarët e PS dhe anëtarin e LSI në KZAZ e Vorës për shpërdorim detyre, duke minuar procesin zgjedhor në këtë bashki.”

Story i mëparshëm

A ka filluar Lufta e Tretë Botërore? Disa ekspertë besojnë se po

Story i radhës

Aleanca për shqiptarët gati “t’i fikë dritat”, e braktisin anëtarët e saj!

Të fundit nga