Parashikimi i motit për nesër

Nesër në Kosovë pritet të ketë ulje të temperaturave. Siç njofton Prishtina Weather, kjo e diel do të jetë më e freskët, ndërsa në viset malore mund të ketë edhe reshje bore.

Temperatura minimale pritet të shënojnë 6 gradë Celsius, derisa ato maksimale mund të arrijnë deri në 12 gradë Celsius.

Mot i ngjashëm pritet edhe në fillim të javës së ardhshme, derisa ngritje temperaturash priten në mes-javë.

“Të dielën më freskët, vranësira të shpërndara, pasdite mundësi për riga lokale shiu, viseve malore mbi 1500m mundësi për ndonjë rrebesh bore. Java e ardhshme kryesisht kthjellët dhe me diell, pa të reshura. Në fillim të javës orëve të mëngjesit ftohtë, viseve të ulëta mundësi për mjegull dhe ngrica. Në pjesën e dytë të javës më ngrohtë, me temperatura maksimale edhe mbi 20C”, njofton PW.

Image
Ngjarja paraprake

Bie drastikisht shitja e banesave në Prishtinë, çmimet e tyre mbesin “në qiell”

Ngjarja e ardhëshme

Haziri bën thirrje të respektohen masat: Nëse nuk ruhesh, virusi mund të ta marrë jetën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian