Pampuri: Rama nuk dha përgjigje se kush e pagoi udhëtimin e tij luksoz me charter

Deputetja e PD-së, Orjola Pampuri thotë se Rama nuk ka dhënë ende përgjigje se kush e pagoi udhëtimin e tij luksoz me charter për në Bavari.

“Me batuta alla foltore, Edi Rama njoftoi dje shqiptarët se paratë e taksave të tyre i kishte shpenzuar për të udhëtuar drejt Mynihut për të dhënë një intervistë për hallin e tij, për të pastruar imazhin e nxire nga krimi dhe korrupsioni”, shkruan Pampuri.

Ajo thotë se karburanti i për një udhëtim me charter kushton diku te 120 mijë euro. Pampuri shtron pyetjen se kush i paguan këto para, ndërsa shton se kryeministri jeton në luks, ndërsa pjesa tjetër e popullsisë përballet me një varfëri të madhe.

DEKLARATA E PAMPURIT:

Me batuta alla foltore, Edi Rama njoftoi dje shqiptarët se paratë e taksave të tyre i kishte shpenzuar për të udhëtuar drejt Mynihut për të dhënë një intervistë për hallin e tij, për të pastruar imazhin e nxire nga krimi dhe korrupsioni

Rama nuk u dha pergjigje Shqiptarëve se kush e ka paguar qëndrimin në resortin lluksoz në Ëildbad Kreuth-in legjendar, dikur një perlë e familjes mbretërore bavareze Ëittelsbach dhe një llixhë për carët rusë dhe perandoreshat austriake.

Rama nuk u dha pergjigje shqipëtarëve me paratë e kujt ka zhvilluar udhetimin e fshehtë me charter, që vetëm karburanti i kushton 120 mije euro?

Sot në emër të Shqiptarëve po e pyesim sërish Edi Ramën:

A ka udhëtuar ditët e fundit me charter në drejtim të Suedisë?
Kush i ka paguar paratë e këtij udhëtimi?

Edi Rama nuk i ikën dot përgjegjësisë për shpenzimin e parave të shqiptarëve me batuta bajate.

Në kushtet kur 40% e familjeve nuk arrijnë dot të ngrohin shtëpitë e tyre në këtë acar dimri,

Kur 50% e familjeve shqiptare, nuk arrijnë të paguajnë dot më shumë se një vakt të plotë për fëmijët e tyre.

Kur 90% e familjeve shqiptare, e shpenzojnë të gjithë buxhetin e tyre, për të përmbushur nevojat bazë për të paguar çmimin më të lartë në tajon të energjisë, Edi Rama me paratë e tyre kryen udhëtime për hallet e tij dhe jo të shqiptarëve.

Vetem për luks në 8 vite, Edi Rama ka shpenzuar 798.3 milionë euro nga paratë e shqiptarëve.

Shqipëria është sot vendi më i korruptuar i Europës.

Rama është i korruptuar.

Qeveria e tij është e korruptuar.

Me këta në krye, Shqipëria nuk mund të ketë zhvillim.

Shqiptarët duhet ta braktisin të shkuarën dhe të korruptuarit!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nis aventurën e re

Story i radhës

​Policia apelon për kujdes të shtuar gjatë ngasjes dhe pjesëmarrjes në trafik

Të fundit nga

Befasohet Chelsea

Befasohet Chelsea, Crystal Palace kalon në avantazh. Crystal Palace ka zhbllokuar rezultatin përballë Chelsea në “Selhurst

AlbanianMacedonianEnglish