Organizonin lojëra fati në lokal, arrestohen dy persona në Përmet

Dy persona janë vënë në pranga për organizim të lojërave të fatit në Përmet. Njoftohet se specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Përmet arrestuan në flagrancë O. M., 40 vjeç, banues në Përmet, administrator i një subjekti bar-kafe dhe E. L., 34 vjeç, banues Përmet, klient i subjektit.

Këta të fundit u arrestuan pasi pas kontrolleve të kryera në bar-kafen në pronësi të 40-vjeçarit u konstatua se ushtrohej veprimtaria e lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin. Gjithashtu, nga këqyrja e aparatit celular të tij janë gjetur të dhëna që tregojnë për organizimin e basteve sportive online.

Dy aparatet celularë u sekuestruan dy aparate celulare.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Asocciated Press shkruan për skiatoren nga Kosova, Kiana Kryeziu

Story i radhës

OBRM-PDUKM kërkon heqjen e qeverisë teknike

Të fundit nga