Olivier Giroud ftohet nga Franca si zëvendësues i Karim Benzema

Sulmuesi i Milanit, Olivier Giroud është thirrur sërish për kombëtaren franceze për ndeshjet miqësore të ardhshme, pas problemeve me lëndimin për Karim Benzema.

35-vjeçari, i cili është i dyti në listën e golashënuesve të të gjitha kohërave të Les Bleus me 46 gola, pas Thierry Henry, merr thirrjen e tij të parë nga fundi i EURO 2021.

Franca do të përballet me Bregun e Fildisht dhe Afrikën e Jugut për dy ndeshje miqësore, e para në Marsejë dhe e dyta në Lille.

Fituesi i Kupës së Botës ka 11 gola këtë sezon në të gjitha garat për kuqezinjët, të cilët janë në krye të tabelës së Serie A.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

(VIDEO) Rasti “Monstra”, Ajdari: Gjykata na privoi nga e drejta për avokat

Story i radhës

Sekondat janë vendimtare: Si të mbroni veten kur sulmoheni nga qeni?

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish