Oferta e të burgosurve të luftës për luftëtarët e plagosur

Ukraina ofroi lirimin e të burgosurve rusë të luftës në këmbim të evakuimit të sigurt të luftëtarëve të plagosur rëndë të bllokuar brenda një mulli çeliku në qytetin e rrënuar të Mariupolit.

Ndërsa Kievi filloi të përgatitej për gjyqin e tij të parë për krimet e luftës të një ushtari rus të kapur.

Zëvendëskryeministrja ukrainase Iryna Vereshchuk tha të mërkurën se negociatat ishin duke u zhvilluar për lirimin e luftëtarëve të plagosur që janë të ngujuar në bastionin e fundit të rezistencës ukrainase në Mariupol.

Ajo tha se kishte opsione të ndryshme, por “asnjëra prej tyre nuk është ideale”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi i datës 12 maj 2022

Story i radhës

Moti për sot, me diell dhe pjesërisht i vranët

Të fundit nga