Moti për sot, me diell dhe pjesërisht i vranët

Në vendin tonë edhe sot pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, kryesisht në anën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-27 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Oferta e të burgosurve të luftës për luftëtarët e plagosur

Story i radhës

Rusia ‘kërcënimi më i drejtpërdrejtë për rendin botëror’

Të fundit nga