Nuk respektoi semaforin dhe bëri parakalim të gabuar, shoferi gjobitet me 60 mijë lekë në Tiranë

Drejtuesi i një automjeti në Tiranë është gjobitur me 60 mijë lekë për shkelje të rregullave të qarkullimit.

Një qytetar e ka denoncuar drejtuesin e automjetit pasi nuk kishte respektuar semaforin dhe kishte bërë parakalim të gabuar.

Pas denoncimit është bërë e mundur identifikimi i shoferit, i cili eci me makinë ndërkohë që semafori e ndalonte dhe bëri parakalim të gabuar.

Për dy shkeljet e kryera ai është ndëshkuar e masën administrative prej 60 mijë lekësh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjysmëhëna e Kuqe Turke ka dërguar mbi 150 tonë ndihma humanitare në Libi

Story i radhës

Detaje nga bashkëvendësi i të dyshuarit për vrasjen në Malishevë: Jemi të shokuar e njohim për djalë të mirë dhe punëtor

Të fundit nga