Një person mbush veturën me naftë dhe paguan me 100 euro false

Një punëtor i një pompe të benzinës në Prishtinë ka raportuar të hënën se një person ka bërë pagesë me një kartëmonedhë prej 100 eurosh e cila dyshohet të jetë e falsifikuar, ka njoftuar Policia e Kosovës në raportin e së mërkurës.

Sipas njoftimit, kartëmonedha është sekuestruar për ekzaminim dhe procedura të mëtutjeshme hetimore. Rasti po hetohet.

Falsifikim i parasë është raportuar edhe në një rast tjetër në Prishtinë e një tjetër në Podujevë. Sipas raportit, rasti tjetër në Prishtinë bën fjalë për 110 euro. Për rastin ka raportuar një bankë, ndërsa monedhat janë sekuestruar.

Për rastin e Podujevës, një i dyshuar i pa njohur raportohet se ka bërë pagesë me kartëmonedhë prej 100 euro që dyshohet të jetë false. Kartëmonedha është sekuestruar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kryeministri Rama: Më vijnë poshtë penxheres, por është të vësh duart në kokë po të shohësh se…

Story i radhës

Filloristët në shkollë pa maska, kërkon KSI nga Qeveria

Të fundit nga