Një bombardues rus, SU-34, rrëzohet në Kaukaz

Një bombardues rus, SU-34, u rrëzua në malet e Kaukazit gjatë një fluturimi stërvitor, duke shkaktuar vdekjen e të gjithë ekuipazhit në bord.

Agjencitë ruse të lajmeve, që citojnë Ministrinë e Mbrojtjes në Rusi, thonë se shkak mund të jetë një dështim teknik.

Një avion SU-34 i Forcave Ajrore Ruse u rrëzua gjatë një fluturimi të planifikuar stërvitor në një zonë malore në Republikën e Osetisë së Veriut – Alanisë”, shkroi agjencia RIA.

“Aeroplani u rrëzua në një zonë të shkretë. Nuk ka shkatërrime në tokë, ndërsa ekuipazhi humbi jetën”, sipas saj.

Nuk është ende e qartë se sa njerëz ishin në bord.

Sukhoi SU-34 – me origjinë sovjetike – është një avion luftarak-bombardues supersonik me rreze të mesme veprimi./REL

Burimi: botasot.info

Story i mëparshëm

Apartament, truall dhe 40 mijë euro/ GJKKO konfiskon pasuritë e trafikantit shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli

Story i radhës

​Dybala rikthehet në orbitën e Interit

Të fundit nga