​Dybala rikthehet në orbitën e Interit

Paulo Dybala rikthehet të jetë një ide për sulmin e Interit.

Nuk ka ende negociata, por sipas “Tuttosport” mund të bëhet e tillë. Sepse lojtari ka vetëm një vit kontratë me Romën me 8 milionë euro në sezon mes pjesës fikse dhe bonuseve. Është një asistim që mund të përdoret, edhe nëse ka një klauzolë 20 milionë euro për skuadrat italiane.

Marotta mund ta bëjë klauzolën më pak ndikuese duke përhapur kontratën në disa vite, por duke ofruar pagë më të mirë. Është e qartë se do të ishte një blerje e menjëhershme e ekipit, jo një operacion afatgjatë, por një sulm me Lautaro, Thuram, Taremi dhe Dybala do të ishte një pikëçuditëse, duke qenë se padyshim që së pari duhet të presim për largimin e mundshëm të Arnautovic si dhe Correas.

Nga ana e tij, Dybala duket i bindur se e humbi Kupën e Amerikës pikërisht sepse nuk e shijoi fazën e Ligës së Kampionëve, të cilën Interi mund t’i ofronte bashkë me atë të Botërorit të Klubeve. Për Interin, megjithatë, marrja e Dybalas do të nënkuptonte shmangien e kostove të larta të marrëveshjes së Gudmundsson, për të cilën rreziku është që të sakrifikohet Valentin Carboni.

Burimi: botasot.info

Story i mëparshëm

Një bombardues rus, SU-34, rrëzohet në Kaukaz

Story i radhës

Luana Vjollca zbulon arsyen pse refuzon të japë intervista

Të fundit nga