Ngjarjet për ditën e sotme

– Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministren e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Annalena Baerbock, do të marrin pjesë në inaugurimin e parkut të ri “Selac Windpark” në fshatin Selac dhe Bajgorë të Komunës së Mitrovicës. (Selac/Bajgorë, ora 8:15)

– Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, pret në takim Komisionin për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë ku edhe do të nënshkruhet një marrëveshje bashkëpunimi. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)

– Komisioni Ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtar të Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës të Shërbimit Civil të Kosovës shqyrton listën e kandidatëve të propozuar për anëtarë të Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës të Shërbimit Civil të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

– Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim Komisionin për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë. (Kabineti i kryetarit, ora 10:00 – mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

– Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim formon grupet e punës për monitorimin e Ligjeve, etj. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 10:00)

– Komuna e Prishtinës organizon takim koordinues me Komunat e rajonit të Prishtinës, përfaqësuesit  e OSBE-së, Ministrin e MAPL Elbert Krasniqi, drejtorin e AKK Sazan Ibrahimi, si dhe përfaqësues tjerë komunal, me qëllim të fillimit të ndërtimit të një bashkëpunimi të frytshëm ndër-komunal. (Hotel “Amazon” në fshatin Milloshevë, ora 10:00)

–  Komisioni Ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtar të Bordit të RTK-së shqyrton listën e kandidatëve të propozuar për anëtarë të Bordit të RTK-së. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 11:00)

– Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, së bashku me homologun nga Mbretëria e Danimarkës, ministrin Nick Haekkerup, mbajnë konferencë për medie. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 12:00)

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Biden planifikon një tjetër ‘goditje’ për Rusinë

Story i radhës

Kina: Situata në Ukrainë është shqetësuese

Të fundit nga