Newcastle United nuk ndalet, bën dy transferime të tjera në ditën e fundit

Newcastle United ka vazhduar me përforcimin e skuadrës edhe në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror.

‘Laraskat’ kanë marrë shërbimet e Kieran Trippier, Bruno Guimaraes dhe Chris Wood deri më tani.

Por ditën e fundit të transferimeve, skuadra angleze ka bërë edhe dy goditje të tjera.

Mbrojtësi i majtë anglez i Aston Villës, Matt Targett do ti përforcojë bardhezinjtë.

Newcastle ka arritur marrëveshje me Aston Villën dhe Targett pritet t’i kryejë në orët e ardhshme testet mjekësore para zyrtarizimit.

Goditja e dytë është ajo e sulmuesit të talentuar francez, Hugo Ekitike nga Stade Reims.

Skuadra e njohura angleze është pajtuar që të paguajë 40 milionë euro te Reims për t’i marrë shërbimet e 19-vjeçarit.

Ekitike këtë edicion ka shkëlqyer në Ligue 1, ku ka shënuar tetë gola e ka bërë katër asistime në 18 ndeshje.

Zyrtarizimi i dy lojtarëve nga Newcsatle pritet të bëhet gjatë orëve të ardhshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

ВИДЕО | Бендевска: Секој има право и треба да се бори за своето право, а за тоа има институции

Story i radhës

Socialistët qëndrojnë në pushtet, kryeministri portugez fiton mandatin e dytë të qeverisë

Të fundit nga