Nesër shënohet Dita e Premtimit – Rëndësia dhe kuptimi i saj

Java e Shën Valentinit është e mbushur me surpriza, rrëfime, dashuri dhe premtime, gjithashtu është edhe shumë e ngarkuar për personat e dashuruar.

Si pjesë e festimeve, dita e pestë e javës festohet si Dita e Premtimit, një ditë për të shprehur dashurinë ndaj partnerit tuaj dhe për të premtuar se do të jeni me të përgjithmonë.

Në këtë ditë bëhet një premtim që shpreh dashurinë ndaj partneritë tuaj, përcjell Klankosova.tv.

Në Ditën e Premtimit, që festohet më 11 shkurt, çiftet premtojnë se do ta duan njëri-tjetrin gjatë gjithë jetës.

Premtime të tilla emocionale dhe përkushtim ndaj njëri-tjetrit ndihmojnë në forcimin e marrëdhënies.

Besimi, respekti, miqësia dhe dashuria janë themeli i çdo marrëdhënieje të shëndetshme dhe afatgjatë, ndaj kjo ditë u jep çifteve një shans për të festuar dashurinë e tyre, për t’i besuar njëri-tjetrit, për të qenë një mbështetës i vazhdueshëm i njëri-tjetrit.

Ekspertët e lidhjeve shprehen se çdo marrëdhënie funksionon mbi besimin, i cili duhet të zhvillohet përmes premtimeve, veprimeve dhe sigurisë, ndaj ideja kryesore është të bëni partnerin tuaj të ndihet i vlerësuar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

SHBA: Shkon në mbi 912 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Story i radhës

Klubi francez ia doli që të respektonte rregullat…

Të fundit nga