Klubi francez ia doli që të respektonte rregullat…

Sponsorët janë një nga mjetët më të fuqishme për të bërë të mundur ekzsitencën në nivele të lartë të një klubi europian, teksa furnizojnë me para mjaftueshëm sa për të mbuluar shpenzime madhore.

Ndërkohë, te PSG kanë një kontratë me Nike dhe së fundmi klubi parisien ka prezantuar edhe një nga fanellat e reja që do të përdoret në këtë sezon.

Mirëpo, në këtë pikë ka një problem duke qenë se imazhi kryesor i tyre është Lionel Messi dhe argjentinasi prezanton markën ADIDAS.

Megjithatë, te PSG e gjetën mënyrën të mbulonin atletet e numrit 10 duke i vendosur një tabelë në foton e prezantimit dhe në këtë formë, klubi francez ia doli që të respektonte rregullat duke ruajtur marrëdhëniet me firmën sponsorizuese Nike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nesër shënohet Dita e Premtimit – Rëndësia dhe kuptimi i saj

Story i radhës

Gjekmarkaj: Vettingu shkëput reformën në drejtësi nga ahengu…!

Të fundit nga