Nesër nis gjysëmvjetori i dytë, planifikohet skrining në shkolla

Gjysëmvjetori i dytë në shkollat fillore dhe të mesme do të filloj nesër me prani fizike të kuadrit arsimor dhe nxënësve.

Ditëve të fundit në vendin tonë ka rritje të vogël të të prekurve me Kovid 19 konsideron Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali, por nuk ka nevojë për masa shtesë dhe gjysmëvjetori i dytë do të filloj me prani fizike. Sipas tij planifikohet edhe realizimi i skriningut në shkolla.

“Nesër do të vendosim si dhe kur do të fillohet me skriningun, gjithsesi java e parë është shum e rëndësishme të reagohet shpejt nëse ka nevoj për masa shtesë, gjatë seancës së nesërme të Komisionit do të shqyrtohet edhe mënyra e realizimit të skringut.”, tha Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dhjetëra të rinj të Kukësit i përgjigjen thirrjes së edicionit të 8-të të UPSHIFT

Story i radhës

“Shumë bij të nënave ruse s’do të kthehen në shtëpi”, Johnson porosi Rusisë për Ukrainën

Të fundit nga