Nëse doni të kurseni para, atëherë ndaloni së bleri këto gjëra “të panevojshme”

Nëse keni kaluar orë të tëra duke lëvizur nëpër Instagram ose TikTok, shanset janë që ta dini se sa e lehtë është të bombardoheni me produkte virale. Këto aplikacione janë bërë mini dyqane online, kështu që është disi e vështirë të mos dilni nga aplikacioni pa menduar se *duhet* të blini diçka. Kjo mund t’i ndodhë kujtdo dhe megjithëse jam për gjëra që nxisin gëzim, ndonjëherë gjërat mund të dalin jashtë kontrollit. Nëse doni të minimizoni rrëmujën tuaj dhe të maksimizoni buxhetin tuaj, këtu janë gjërat për të ndaluar blerjen nëse doni të kurseni para!

Rrobat e “shtëpisë”

Nëse ka diçka që ka shpërthyer në vitet e fundit, janë rrobat e pritjes. Në fillim kishte kuptim. Ne të gjithë po kalonim shumë më tepër kohë në shtëpi dhe nuk ishim të përgatitur për të, në më shumë se një mënyra. Por ajo që u bë marrja e disa grupeve të reja të rrobave të rehatshme për të punuar nga shtëpia shpejt shpërtheu në sirtarë të mbushur deri në buzë me dollakë, jogger dhe komplete të ngjashme.

Enë qelqi

Tiktokers i pëlqejnë enët e qelqit me pamje unike, veçanërisht ato qelqi retro me theks të valëzuar. Dhe sa herë që hyni në Instagram, duket sikur çdo ndikues i stilit të jetës po lidhet me gotat e tyre estetikisht të këndshme.

Veshje për stërvitje

Tani që sporti është një estetikë e modës në vetvete, kohët kur rrobat e palestrës ishin vetëm për palestër kanë ikur. Dhe nëse je në Tiktok apo Instagram, është e lehtë të ndihesh sikur duhet të blesh çdo koleksion për t’u përshtatur, veçanërisht kur ky është stili “ajo”.

Kosha organizative

Deri tani me siguri i keni parë ato video të organizimit të qilareve në të gjithë mediat sociale. Sado estetikisht të këndshme dhe frymëzuese që janë ato video, ato mund të na bëjnë të ndihemi sikur shtëpia jonë nuk është mjaft e mirë nëse gjithçka nuk është në një kosh të pastër me një etiketë të kaligrafuar.

Shishe të lezetshme uji

Ndikimi i mediave sociale që i inkurajon njerëzit të pinë ujë? Tani, kjo është diçka që unë mund ta mbaj prapa. Por ajo që fillon si diçka e mirë kthehet në diçka që ju bën të ndiheni sikur duhet të vazhdoni të blini shishe uji elegant.

Pastrues thonjsh

Në botën e bukurisë, kohët e fundit ka qenë trendi për të rikrijuar çdo pamje të thonjve që është më e pëlqyera. (Tani për tani janë thonjtë me lustër të Hailey Bieber-it). Jo vetëm që është e vështirë të vazhdosh, por mbushja e sirtarit të kozmetikës me manikyr të ndryshëm (ose vizita në sallon) mund të kushtojë shumë.

Maska për fytyrën

Maskat e fytyrës me peel-off janë një hit në rrjetet sociale. Shumë njerëz besojnë se aplikimi i maskës ari ose holografike do ta bëjë lëkurën e tyre më të mirë, por mos lejoni që zhurma t’ju mashtrojë. Maskat e fytyrës largojnë disa baktere dhe mbeturina, por kaq.

Mjete Bukurie

Nga një rul për fytyrën tek një mjet gua sha dhe madje edhe një maskë terapie me dritë, asgjë nuk zë hapësirë të panevojshme në kotësinë tuaj si veglat e bukurisë. Dhe e kuptoj, është joshëse të hidhesh në gjënë më të fundit nëse premton të rregullojë të gjitha shqetësimet e tua për kujdesin e lëkurës.

Qirinj

Këto ditë të gjithë janë të fiksuar pas qirinjve (përfshirë edhe veten). Nga qirinjtë e skalitur në trup deri te qirinjtë Diptyque, po, duken mirë në një tavolinë kafeje, por shumica e tyre mbeten të papërdorura. Për të mos përmendur se ato mund të jenë të shtrenjta!

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Persona të armatosur rrëmbejnë të paktën dhjetë punonjës të spitalit në shtetin Niger të Nigerisë

Story i radhës

Do të rrënohet stadiumi në Indonezi ku humbën jetën shumë njerëz

Të fundit nga