Ndihma e qeverisë për studentët/ Lëvizja Për Universitetin nis peticion

Lëvizja Për Universitetin ka nisur një peticion për subvencionimin e studentëve nga qeveria në këtë krizë që po përjeton i gjithë vendi.

Si shembull kemi pensionistët, të cilët janë rimbursuar në këtë kohë krize.

Apo qeverinë e Kosovës që ka dhënë 100 euro për çdo studentë duke pasur parasysh krizën.

Do jetë në çdo fakultet të UT, në UBT dhe UPT”,  shkruhet në njoftim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Klopp: Fabinho do të jetë gati për ndeshjen ndaj Real Madridit

Story i radhës

Naim Bajrami: Kemi siguruar autobus për festën e FC Shkupit

Të fundit nga