Muhamed Zekiri jep dorëheqje

Pas nisjes së hetimit kundër tij, Muhamed Zekiri ka dhënë dorëheqje nga posti i sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë, transmeton TV21.

“I nderuar kryeministër i RMV, z.Dimitar Kovaçevski

Gjatë karrierës sime gjithmonë kam zgjedhur rrugën e vërtet, rrugën e ndershmërisë, te drejtës dhe të vërtetës. Andaj duke qëndruar mbi këto vlera të jetës sime të cilave do t’u mbetem besnik, jap dorëheqje të parevokueshme nga posti i Sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë së RMV.

Besoj në institucionet e sistemit, besoj në drejtësi dhe besoj se e vërteta do dal në shesh. Të gjitha institucioneve ju qëndroj në dispozicion në çdo kohë për të dëshmuar pafajësinë time.

I nderuari kryeministër, Ju faleminderit për mundësin e dhënë të jem pjesë e përbërjes Tuaj qeveritare dhe Ju faleminderit që besuat në angazhimin dhe përkushtimin tim në punë.

Me respekt
Muhamed Zekiri”, qëndron në njoftimin e Zekirit.

Pritet që Zeqiri të paraqitet në gjykatë që të dalë para gjykatësit të procedurës paraprake që t’i shqiptohet paraburgimi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

BE-ja pranon sanksione të mëtejshme për të ‘sakatosur’ financat ruse

Story i radhës

Presheva e uron Agim Ademi për mandatin e ri

Të fundit nga