MPB: 247 gjoba për tejkalim shpejtësie vetëm dje

Ministria e Punëve të brendshme gjatë ditës së djeshme zbatoi aksion kontrollues të përforcuar në gjithë territorin e vendit.

Gjatë aksionit janë gjobitur 247 shoferë prej të cilëve 17 automjete janë lëvizur me mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar, ndërsa 4 automjete janë lëvizur me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar.

Nga 247 tejkalimet e regjistruara, 165 janë nëpër autostradë dhe 82 në vendbanime.

Ata shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë./

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Maliqi optimist se do të ketë avancim të të drejtave të personave me aftësi të kufizuara

Story i radhës

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе го достави до Собранието предлогот за укинување на техничката влада

Të fundit nga