MPB: 113 gjoba për shkelje të rregullave në komunikacion

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) njofton se në 24 orët e fundit në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 146 gjoba prej të cilave 49 janë për tejkalim shpejtësie, 18 për vozitje nën ndikimin e alkoolit dhe nëntë për vozitje pa leje”, thuhet në raportin e policisë.

Po ashtu janë shqiptuar edhe tre masa për përdorim të telefonit, katër për makina të paregjistruara, tre masa për kalim në të kuqe dhe 38 për parkim jo të rregullt.

Story i mëparshëm

Urdhri ekzekutiv i Biden për kriptomonedhat – çdo gjë që duhet të dini

Story i radhës

Ankohet drejtori i PSG-së

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish