Moti për dy ditët e ardhshme

Nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me kushte për riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius.

Ndërsa dita e shtune parashihet me mot të vranët dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale parashihen të jenë të ngjashme por maksimalet për 1-2 gradë më të larta. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-4 m/s.

Ngjarja paraprake

Alarmante: 434 raste të reja brenda ditës në Prishtinë

Ngjarja e ardhëshme

Kosova shënon 767 raste të reja me Kovid 19 dhe 8 viktima

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian