Mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët

Në Kosovë sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët.

Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës thuhet se riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, kryesisht në anën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-27 gradë celsius. Indeksi UV mbetet i lartë.
D

o të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mbledhja për situatën humanitare në Ukrainë këtë javë

Story i radhës

​Macron propozon komunitet të ri evropian për përfshirjen e vendeve jo anëtare

Të fundit nga