Mbledhja për situatën humanitare në Ukrainë këtë javë

Këshilli i Sigurimit i OKB-së pritet të mbajë një takim publik të enjten në mëngjes për situatën humanitare në Ukrainë me kërkesë të Francës dhe Meksikës.

Zyra Humanitare e OKB-së dhe zyrtarët e UNICEF-it pritet të informojnë këshillin në atë kohë edhe pse nuk është caktuar asnjë votim, raporton CNN

Këshilli i Sigurimit pritet gjithashtu të mbajë një takim publik të mërkurën pasdite për testin e fundit të raketës balistike të Koresë së Veriut.

Shtetet e Bashkuara kanë nxitur gjithashtu një rezolutë të re për këtë çështje, por asnjë votim nuk është planifikuar për momentin.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi ditor, e mërkurë 11 maj 2022

Story i radhës

Mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët

Të fundit nga