Mosha e të infektuarve me Covid-19 gjatë 24-orëve në Kosovë

Tre mijë e 617 raste të reja me COVID-19 dhe katër vdekje janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Në mesin e të infektuarve, rreth 20 përqind të numrit në total janë të moshave 10 deri 19.

Ndërkohë, grupmosha e të vdekurve është mbi 80 vjeç, tre persona, dhe rreth 50-59 një tjetër.

Image

Stastikat nga MSH

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këshillimi Kombëtar/ Rama thirrje qytetarëve: Teksa politika zhurmon nga bravat, qysqitë, sharjet e përçarjet…

Story i radhës

Град Скопје обезбеди пристапни рампи во сите градски институции за лицата со попреченост

Të fundit nga