Momente nga varrimi i legjendës Xhevdet Peci

Sot pas orës 17.00, në fshatin Zhazhë të Mitrovicës, iu dha lamtumira e fundit legjendës së boksit të Kosovës, Xhevdet Peci.

Në varrim morën pjesë shumë qytetarë, ku ishte i pranishëm edhe kampioni olimpik në vitin 1984 dhe nënkampion olimpik në vitin 1988, ish mundësi i mirënjohur “Shaban Tërstena. 

Trajneri i futbollit, Qerim Shaqiri, është i pikëlluar me humbjen e mikut të madh, mbretin e ringut Xhevdet Pecin.

Image

“Sot ne fshatin Zhazhë, aty ku u lind boksieri legjendar, Xhevdet Peci, perveç shumë personaliteteve me ne ishte dhe fituesi i Lojërave Olimpike, ish mundësi Shaban Tërstena.

Image

Të qoftë i lehtë dheu o ‘grushti i hekurt’”, ka shkruar Shaqiri në profilin e tij në facebook.

Image

Momente nga varrimi i legjendës Xhevdet Peci

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tayna publikon këngën e re në bashkëpunimin me Geskon

Story i radhës

Aksident në Rrugën e Kombit/ Përplasen disa automjete

Të fundit nga