​Miqësitë e këtyre shenjave të horoskopit përfundojnë me luftë

Edhe nëse fillojnë të premtojnë – disa miqësi thjesht nuk janë të destinuara të zgjasin përgjithmonë.

Herët a vonë do të ketë një debat të ashpër – dhe shpesh nuk përfundon mirë…

Në fillim ata shkojnë mirë, kanë një sens humori po aq të mirë dhe me sa duket gjithçka është në rregull. Fatkeqësisht, kjo është gjithçka që kanë të përbashkët – shumë shpejt miqësia e tyre bëhet e trazuar dhe e mbushur me grindje. Disa njerëz padyshim që nuk i pëlqejnë yjet – këto shenja rrallëherë janë miqtë më të mirë afatgjatë.

Ujori dhe Luani

Të dy personazhet pëlqejnë një marrëdhënie shumë të ngushtë me njerëzit përreth tyre, por në mënyra krejtësisht të ndryshme. Lidhjet dhe bisedat e thella janë më të rëndësishme për Ujorin. Dhe Luanëve u pëlqen të admirohen nga të tjerët dhe të jenë në qendër të vëmendjes. Ata janë shumë të kujdesshëm me kë shoqërohen. Ujori mërzitet shpejt nga natyra mburrëse e Luanëve – dhe Luanët e ndjejnë atë dhe shpejt bëhen të ftohtë.

Gaforrja dhe Peshorja

Ky nuk është një kombinim i mirë për miqësi! Gaforret janë njerëz jashtëzakonisht të ndjeshëm, dhe Peshorja është krejtësisht e kundërta. Ata shpesh thonë gjithçka dhe gjithçka dhe nuk e vënë re se sa shumë mund ta lëndojnë Gaforren me fjalët e tyre të pamatura.

Demi dhe Bricjapi

Të dy personazhet janë shumë kokëfortë. Asnjëri nuk dëshiron të dorëzohet. Dhe kjo mund të bëhet shpejt një problem në miqësinë e ndërsjellë. Në një moment, gjithçka do të reduktohet në diskutime të zemëruara nga të cilat nuk do të arrihet asnjë kompromis.

Shigjetari dhe Virgjëresha

Shigjetari shpejt fillon të ndihet i mbytur nga një virgjëreshë e rregullt dhe e planifikuar në mënyrë perfekte. Virgjëresha, nga ana tjetër, çmendet kur një gjuajtës ndryshon plane spontanisht. Konfliktet e personazheve të ndryshëm do të ndodhin në mënyrë të pashmangshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Deputetët e VV-së: Përgëzime për punën që po e bënë Alternativa në ruajtjen e familjes tradicionale shqiptare

Story i radhës

“Ai ishte shumë agresiv… Nuk e di, a mori Viagra apo drogë?”/ Rrëfimet e trishtueshme të grave për përdhunimet seksuale nga rusët

Të fundit nga