Ministria e Shëndetësisë e Hamasit: 46 njerëz vdiqën në Gaza në 24 orë, rreth 35 mijë që nga fillimi i luftës

Ministria e Shëndetësisë e Hamasit njoftoi këtë të shtunë se 46 persona u vranë në sulmet e Izraelit në Rripin e Gazës në 24 orët e mëparshme.

Numri i ri i të vdekurve që nga 7 tetori 2023, kur filloi lufta mes lëvizjes islamike palestineze dhe Izraelit, është 35.903, thuhet në njoftim.

Në më shumë se shtatë muaj gjatë asaj lufte, gjithsej 80,420 njerëz u plagosën në Rripin e Gazës.

Detaje tjera nuk u japen.

Burimi: botasot.info

Story i mëparshëm

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore

Story i radhës

Spektakël në garën sprint në Montmelo

Të fundit nga