Ministri ukrainas jep detaje nga biseda me Antony Blinken

Dmytro Kuleba, ministri i Jashtëm i Ukrainës, thotë se ka folur me Sekretarin e Shtetit të SHBA, Antony Blinken.

“Armët e rënda janë në krye të agjendës sonë dhe më shumë po vijnë në rrugën tonë”, shkroi Kuleba në Twitter, përcjell “Bota sot”..

“Ukraina dhe SHBA punojnë krah për krah për të ofruar eksportet tona të ushqimit, pavarësisht bllokadës së pamatur të Rusisë.”

Më herët, Kuleba iu lut vendeve perëndimore: “Ne kemi nevojë për armë të rënda.
“I vetmi pozicion ku Rusia është më e mirë se ne, është sasia e armëve të rënda që ka.
“Pa artileri, pa sisteme të shumta raketash, ne nuk do të jemi në gjendje t’i shtyjmë ato prapa.”

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fisnik Syla është penduar për martesën me Fjolla Morinën

Story i radhës

Lëvizja e fundit e Samsung nuk është një sinjal i mirë për industrinë e smartfonëve

Të fundit nga