Ministri i Brendshëm: Inteligjenca e Ukrainës ka rënë komunikim me luftëtarët e kapur Azovstal

Shërbimet e inteligjencës së Ukrainës janë në komunikim me luftëtarët e kapur të fabrikës së çelikut Azovstal dhe Kievi po bën gjithçka që mundet për të siguruar lirimin e tyre, tha ministri i Brendshëm ukrainas Denys Monastyrskiy, raporton Al Jazeera, përcjell Bota sot.

“Është përmes tyre [shërbimeve të inteligjencës] që ne po mësojmë për kushtet e ndalimit, ushqimin dhe mundësinë e lirimit të tyre”, tha Monastyrskiy në televizionin ukrainas.

“Ne të gjithë e dimë se ata do të jenë të gjithë këtu, në Kiev, dhe ne po bëjmë gjithçka që është e mundur për ta bërë këtë.

Rusia tha në maj se pothuajse 2,000 ukrainas ishin dorëzuar pas qëndrimit të fundit në rrënojat e Mariupolit. Paqartësia ka rrethuar fatin e tyre pasi u morën në paraburgim.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Frika më e madhe e klubeve bëhet realitet, Mbape e Lukaku lënë fushën të dëmtuar

Story i radhës

Avdia: I gjithë pushteti në Shqipëri po kalon në duart e Ramës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish