Ministri i Brendshëm bullgar, Demerxhiev nesër në Shkup

29 Janar – Siç ka konfirmuar MPB-ja, Ministri i Brendshëm i Bullgarisë, Ivan Demerxhiev, nesër në Shkup do të bisedojë me Ministrin e Brendshëm, Oliver Spasovski, por nuk parashihen deklarata për gazetarët.

“Ftojmë mediat e interesuara ta ndjekin ceremoninë solemne të pritjes dhe të xhirojnë inserte nga takimi zyrtar. Nuk parashihen deklarata nga Ministrat. Pa përfundimit të takimit zyrtar do të publikohet komunikata për media” – thuhet në paralajmërimin e MPB-së.

Cfarë do të prodhojë takimi i nesërm në pritet të shihet. Por, ardhja e grupeve të organizuara bullgare, mes tyre edhe radikalë sikurse Eurodeputeti Xhambaski, më 4 Shkurt në për të shënuar ditëlindjen e Goce Dellcevit si dhe paralajmërimet nga Instituti Patriotik i VMRO-DPMNE-së për “roje nate gjatë gjithë ditës së 4 Shkurtit”, padyshim se do të jenë në agjendën e bisedimeve.

Burimi: zhurnal.mk

Story i mëparshëm

Numri i furrave të bukës në Ohër dhe Strugë ka rënë në mënyrë drastike

Story i radhës

Bytiqi: Importi i punëtorëve nga jashtë i domosdoshëm

Të fundit nga