Mësohet sa do të mungojë Haaland

Erling Haaland nuk është në momentin e tij më të mirë, kjo jo për shkak të performancave të tij, por për shkak të dëmtimeve të shpeshta që po shoqërojnë këtë sezon sulmuesin.

Norvegjezi doli i dëmtuar nga fushë në ndeshjen përballë Hoffenheimit, dhe ditën e djeshme u bë e njohur diagnoza e vërtetë. 

Në fillim u mendua për një problem muskulor, por më pas u kthye në një tërheqje muskulore.

Kjo bën që Haaladn të mungojë të paktën 1 muaj, duke bërë me dhimbje koke Dortmudin që nuk do ta ketë në dispozicion sulmuesin kruesor për disa ndeshje të rëndësishme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

PAMJE: Aksident me fatalitet në Shkup

Story i radhës

Prokuroria kërkon 20 vjet burg për Sokol Sanxhaktarin dhe Adriano Hajdarin, vranë dy vite më parë shokun e tyre në Elbasan

Të fundit nga