Media serbe për shqiptaren: Futbollistët nuk ndihen mirë kur shohin në fushë këtë bukuroshe

Gjyqtarja e futbollit  Emanuela Rusta, me bukurinë e saj po mahnit të gjithë.

Kjo bukuroshe është edhe në llupën e një mediumit serb “Kurir”, duke shkruar: “Futbollistët nuk ndihen mirë kur shohin në fushë këtë bukuroshe”. 

“Nuk është e lehtë të përqendrohesh te futbolli kur ajo është në fushë. Bukuroshja Emanuela Rusta (28 vjeç) po vijon karrierën si gjyqtare futbolli dhe po ia del shumë.

Image

Ajo madje arriti në Champions League, ishte gjyqtarja e katërt në ndeshjen Shakhtar Soligorsk – Maribor.

Instagrami i saj ishte i mbushur me foto tërheqëse, por kur arriti në listën e FIFA-s, ajo i fshiu të gjitha. Megjithatë, disa janë regjistruar dhe tani po qarkullojnë në internet. 

Image

Emanuela mban logon e FIFA-s që nga viti 2019. Ajo është një akter i derbit të madh në ligën shqiptare dhe nuk ka dyshim se e pret një karrierë e bukur europiane”, shkruan kjo media.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

10 këshilla se si të sillesh në një sherr me miqtë e ngushtë

Story i radhës

Shkëndija ka një rast të mirë

Të fundit nga