Me gjashtë ekipe në Evropë, 4 meshkuj e 2 femra?!

Për dallim nga vitet e kaluara, këtë vit do të kemi me pak ekipe të hendbollit në garat evropiane!

Edhe pse ende nuk është bërë zyrtare lista se sa ekipe do të shkojnë në garat evropiane, burimet tona konfirmojnë se 4 ekipe meshkuj e 2 femra do të garojnë në Evropë.

Istogu si kampion dhe Ferizaj si nënkampione në konkurrencën e femrave.

Për të meshkujt nuk dihet ende saktë, përveç që raportohet se do të marrin pjesë Besa Famgas, si kampion, Kastrioti finalist i Kupës së Kosovës, Prishtina dhe Trepça ose Rahoveci. 

Federata e Hendbollit e Kosovës, së shpejti do të dalin me konfirmim zyrtar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ivanov: Populli maqedonas përsëri është dëshmitar i tradhtisë kombëtare

Story i radhës

Pas ardhjes në jetë të djalit Rihanna ka ndryshuar, fansat zhgënjehen nga veprimi i saj

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish