Masakër në pak minuta/ Kryemjeku në pension vret gruan e fëmijët dhe bën vetëvrasje

Ai vrau të gjithë familjen e tij dhe më pas kreu vetëvrasje. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në L’Aquila të Italisë. Vrasësi është një mjek, Carlo Vicentini, ish shef i Urologjisë në spitalin Teramo.

Mjeku me një pistoletë që e mbante me leje qëlloi qëlloi djalin e tij me aftësi të kufizuara 43-vjeçar Massimon, i cili ishte i lidhur me një respirator, vajzën Alessandra 36 vjeç, gruan e tij dhe më pas u vetëvra.

Motivi dhe rrethanat po shqyrtohen.

Tragjedia ka ndodhur në shtëpinë e çiftit, në një vilë në periferi të kryeqytetit Abruzzo.

“Profesor Vicentini ishte një urolog shumë i mirë dhe i vlerësuar, si dhe një njeri i sjellshëm, i ndjeshëm dhe ndihmës”, deklaroi drejtori i përgjithshëm i Asl of Teramo, Maurizio Di Giosia.

“Ai doli në pension rreth një muaj më parë, pasi bëri një punë të shkëlqyer në kompaninë tonë, në departamentin e Urologjisë të drejtuar nga universiteti” – kujton ai.

“Pas daljes në pension, departamenti u kthye në drejtimin e spitalit, por vazhdoi me punën e madhe të vendosur nga Vicentini, i cili ishte një mjek i kërkuar jashtë Teramos dhe jashtë rajonit”, përfundoi ai.

Giovanni Vicentini, vëllai i urologut, tha se kishte komunikuar me të për herë të fundit dy ditë më parë.

“Më tha se me gjithë familjen do të shkonte në plazh në Tortoreto, afër Teramos. Dje u përpoqa të kontaktoja pa marrë përgjigje. Pashë grilat që ishin ulur dhe mendova se tashmë ishin larguar. Vetëm sot shkuam të hapnim derën me çelësat dytësorë ku pamë tragjedinë.”

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Djegia e veturave në veri, reagon edhe eurodeputetja gjermane

Story i radhës

U hodh nga kati i katërt i spitalit, vdes i moshuari

Të fundit nga