Manchester Utd deklason Chelsean, kalon në vend të tretë

Manchester Utd ka treguar klasin e vet, duke e deklasuar me rezultat 4:1 Chelsean, në ndeshjen e mbetur të javës së 32-të të Premier League. 

Chelsea nuk ishte rival i denjë i vendase që administruan lojën  me kujdes nga minuta e parë.

Golat për Manchester Utd i realizuan Casemiro në minutën  6-të. Martiaë 45+5′, Fernandes 73′ e Rashford 78′ dhe për Chelsean shënoi Joao Felix (89′)..

“Djajtë e Kuq” dhuruan spektakël në “Old Trafford”.   

Manchester Utd kalon në vend të tretë me 72 pikë dhe Chelsea renditet në të 12-tin me 43 sosh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Anëtarja e familjes mbretërore që i befasoi të gjithë me veshjen e saj

Story i radhës

Ministri Aliu: Po bëjmë përpjekje që autostrada e Gjilanit të përmbyllet këtë vit

Të fundit nga